Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Coop glutenfri rispirog 6 st / 360 g djupfryst
Alla Coop produkterUngefär3,15 €
Vertailuhinta 8,75 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Färdiggräddad rispirog, bakat med smör. Glutenfri och laktosfri.
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk, Sesamfrön, Sojabönor, Senap, Havre
Ingredienser
laktosfri MJÖLKDRYCK (Finland), ris 22 %, majsstärkelse, laktosfritt SMÖR (6 %), rismjöl, vegetabilisk olja (ryps, raps), tapiokastärkelse, teffmjöl, joderat salt, psyllium, potatisflingor, förtjockningsmedel (E 415), vatten.
Kontaktuppgifter
SOK
PL 35, 00088 S-ryhmä, Finland
https://s-kuluttajaneuvonta.fi
Tillverkare
Porokylän Leipomo Oy
EAN
6438574170593
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
FÖRVARAS i -18 C eller kallare. Upptinad produkt får inte frystas på nytt. HÅLLBARHET i frystemperatur (-18 C) se dadummärkning på sidan av förpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 896 kJ / 214 kcal |
| Fett | 7,3 g |
| - varav mättat fett | 3,4 g |
| Kolhydrat | 32 g |
| - varav sockerarter | 2,1 g |
| Protein | 3,7 g |
| Salt | 1,00 g |
| Fiber | 1,4 g |
| Natrium | 0,4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

