Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Flytande smältost med stark smak
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
Ost (MJÖLK (mjölkad i: Eu), salt, syrningskultur, mikrobiellt ystenzym, surhetsreglerande medel (E509))), vatten, SMÖR (Finland), smältsalter (E452, E339, E331), arom, konserveringsmedel (E200).
Kontaktuppgifter
SOK
PL 35, 00088 S-ryhmä
https://s-kuluttajaneuvonta.fi
Tillverkare
Jokilaakson Juusto Oy
EAN
6438460890352
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
FÖRVARING under +8 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 055 kJ / 255 kcal |
| Fett | 24 g |
| - varav mättat fett | 15 g |
| Kolhydrat | 0,5 g |
| - varav sockerarter | 0,1 g |
| Protein | 10 g |
| Salt | 2,00 g |
| Kalcium | 300 mg |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


