Laddar

Information
Information
Kaisersallad med korv och pasta, laktosfri.
Tillverkningsland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Senap, Korn, Havre, Råg, Vete
Ingredienser
Kokad pasta 37 % (durumvetemjöl (Kanada), vatten), sås (rybsolja, rödvinsvinäger, senap (bl.a. senapsfrön, färgämne (E 150c), arom (chili)), socker, vatten, salt, maltodextrin (majs), surhetsreglerande medel (E 330, E 331, E 509), konsistensmedel (E 412, E415), kryddor, konserveringsmedel (E 202), glukossirap, stabiliseringsmedel (E 450)), korv 15 % (kycklingkött (Finland), griskött (Finland), nötkött (Finland), vatten, maskinurbenat kycklingkött (Finland), svål, potatismjöl, joderat salt, stabiliseringsmedel (E 1422, E 450), dextros, antioxidationsmedel (E 300), aromer, konserveringsmedel (E 250)), purjolök, majs, konserverad gurka (bl.a. gurka, ättika, konserveringsmedel (E 211, E 202), stabiliseringsmedel (E 509), aromer (bl.a. senapsfrö), sötningsmedel (E 954)), paprika, salt.
Kontaktuppgifter
SOK
PL 35, 00088 S-ryhmä, Finland
https://s-kanava.fi/palaute
Tillverkare
Lunden Oy Ab Jalostaja
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras under +6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 923 kJ / 226 kcal |
| Fett | 17 g |
| - varav mättat fett | 1,6 g |
| Kolhydrat | 14 g |
| - varav sockerarter | 4,6 g |
| Protein | 3,7 g |
| Salt | 0,69 g |
| Fiber | 0,9 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

