Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Stekt panerad kycklingnugget. Kötthalt 58 %. Laktosfri. Värm nuggetarna i lite olja i stekpanna ca 10 minuter och vänd dem då och då eller placera…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Sojabönor, Vete
Ingredienser
kycklingkött (Finland), vatten, skorpmjöl (VETE), fjäderfäskinn, VETEMJÖL, rybsolja, SOJAPROTEINPRODUKT, joderat salt, potatisfibrer, VETESTÄRKELSE, kryddor (bl.a. paprika)
Kontaktuppgifter
Atria Suomi Oy
PL 900, 60060 ATRIA
Tillverkare
Atria Suomi Oy
EAN
6438574244270
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 848 kJ / 202 kcal |
| Fett | 9,5 g |
| - varav mättat fett | 2,2 g |
| Kolhydrat | 16 g |
| - varav sockerarter | 0,2 g |
| Protein | 13 g |
| Salt | 1,20 g |
| Fiber | 1,7 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


