Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Coop havredryck kan drickas både kall och varm. Du kan även använda havredryck till matlagning och bakning. UHT-behandlad. Berikad med kalcium,…
Tillverkningsland
Tyskland
Ingredienser
Vatten, HAVRE 10 %, solrosolja, kalciumkarbonat, havssalt, riboflavin, vitamin D, vitamin B12.Havrens ursprung: Se kod vid datummärkningen. CZ=Tjeckien, DE=Tyskland, FR=Frankrike, ES=Spanien, FI=Finland, AT=Österrike, SE=Sverige, LT=Litauen.
Kontaktuppgifter
SOK
PL 35, 00088 S-ryhmä, Finland
https://s-kuluttajaneuvonta.fi
Tillverkare
Mona Sojaland GmbH
EAN
7340191177758
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
FÖRVARING: I rumstemperatur. Öppnad: 4 dagar i kylskåp.
Bruksanvisning
TILLAGNING:
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 186 kJ / 44 kcal |
| Fett | 1,1 g |
| - varav mättat fett | 0,2 g |
| Kolhydrat | 7,6 g |
| - varav sockerarter | 4,4 g |
| Protein | 0,7 g |
| Salt | 0,08 g |
| Kalcium | 120 mg |
| Riboflavin | 0,2 mg |
| Vitamin B12 | 0,4 µg |
| Vitamin D | 0,8 µg |

