Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Glutenfritt havreknäckebröd bakas av vetestärkelse och havremjöl och innehåller även sockerbetsfibrer. Det krispiga knäckebrödet med mild havresmak…
Tillverkningsland
Sverige
Ingredienser
Glutenfri VETESTÄRKELSE (vete: EU), glutenfritt HAVREMJÖL 23 % (havre: EU), laktosfritt SKUMMJÖLKSPULVER, sockerbetsfiber, socker, rapsolja, salt, jäst, förtjockningsmedel (E 412, E 464), psylliumfröskal.
Kontaktuppgifter
SOK
PL 35, 00088 S-ryhmä
https://s-kuluttajaneuvonta.fi
Tillverkare
Abdon Food AB
EAN
7340011479611
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
FÖRVARING: Torrt. I rumstemperatur.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 471 kJ / 348 kcal |
| Fett | 3,2 g |
| - varav mättat fett | 0,5 g |
| Kolhydrat | 70 g |
| - varav sockerarter | 6,2 g |
| Protein | 6,1 g |
| Salt | 1,50 g |
| Fiber | 7,3 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


