Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Gräddost 17% är en mild och välsmakande lättare färskost som är perfekt för vardagen. Den mjuka smaken av gräddost kommer säkert att glädja människor…
Tillverkningsland
Danmark
Allergener
Mjölk
Ingredienser
Pastöriserad MJÖLK (Danmark), salt, MJÖLKSYRAKULTUR, mikrobiellt ystenzym.
Kontaktuppgifter
SOK, PL 35, 00088 S-ryhmä, https://s-kuluttajaneuvonta.fi
Tillverkare
Arla Oy
EAN
7340191158382
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Hållbar i oöppnad förpackning vid +2 - +8 C minst till bäst före -datumet.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 124 kJ / 269 kcal |
| Fett | 17 g |
| - varav mättat fett | 11 g |
| Kolhydrat | 0,1 g |
| - varav sockerarter | 0,1 g |
| Protein | 29 g |
| Salt | 1,40 g |
| Fiber | 0 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |
Plats i butiken
Plats i butiken
Butik: Prisma Kaari KannelmäkiHylla: Sisääntulokäytävä a Prisma Kaari Kannelmäki butikens adress och öppettider
