Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Starkt smakande lätt medvurst passar utmärkt till exempel som pålägg. 21 % fett. Glutenfri. Kraftigt saltad.
Svinköttets (1) och hästköttets (2)…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
svinkött, späck, joderat salt, dextros, kryddor (koriander, vitlök, ingefär), paprikaextrakt, växtextrakt, antioxidationsmedel (E301), konserveringsmedel (E250).
Kontaktuppgifter
SOK, PL 35, 00088 S-ryhmä, https://s-kuluttajaneuvonta.fi
Tillverkare
Huhtahyvät Oy
EAN
6438574012916
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
förvaring under +6 ºC
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 205 kJ / 289 kcal |
| Fett | 22 g |
| - varav mättat fett | 9 g |
| Kolhydrat | 0 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 23 g |
| Salt | 3,80 g |
| Fiber | 0 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


