Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Coop mandeldryck smakar gott till frukosten, på gröten eller i smoothies. Du kan även använda mandeldryck till matlagning och bakning. UHT-behandlad.…
Tillverkningsland
Tyskland
Ingredienser
Vatten, MANDLAR 2 %, kalciumkarbonat, förtjockningsmedel (E 418, E 412), emulgeringsmedel (E 322), havssalt, riboflavin, vitamin D, vitamin B12. Kan innehålla spår av hassel-, cashew- och pistagenötter.Mandelns ursprung: Se koden vid datummärkningen. US=USA, AU=Australien, ES=Spanien.
Kontaktuppgifter
SOK
PL 35, 00088 S-ryhmä
https://s-kuluttajaneuvonta.fi
Tillverkare
Mona Sojaland GmbH
EAN
7340191177741
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
FÖRVARING: I rumstemperatur. Öppnad: 4 dagar i kylskåp.
Bruksanvisning
Omskakas före användning.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 41 kJ / 10 kcal |
| Fett | 1,1 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 0 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,09 g |
| Kalcium | 120 mg |
| Riboflavin | 0,2 mg |
| Vitamin B12 | 0,4 µg |
| Vitamin D | 0,8 µg |


