Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Starkt smakande medvurst passar utmärkt till exempel som pålägg. Glutenfri. Kraftigt saltad.
Svinköttets (1) och hästköttets (2) uppfödnings- och…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Svinkött, späck, joderat salt, dextros, kryddor (koriander, ingefär, vitlök), paprikaextrakt, växtextrakt, antioxidationsmedel (E301), konserveringsmedel (E250).
Kontaktuppgifter
SOK, PL 35, 00088 S-ryhmä, https://s-kuluttajaneuvonta.fi
Tillverkare
Huhtahyvät Oy
EAN
6438574012923
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 618 kJ / 388 kcal |
| Fett | 35 g |
| - varav mättat fett | 13 g |
| Kolhydrat | 0 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 19 g |
| Salt | 3,90 g |
| Fiber | 0 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


