Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Svartpeppar i kryddkvarn. Nymalen svartpeppar frigör de bästa aromerna till olika kött-, fisk- och grönsaksrätter samt såser. Det är enkelt att mala…
Tillverkningsland
Vietnam
Ingredienser
svartpeppar (icke-EU (Vietnam och/eller Brasilien))
Kontaktuppgifter
SOK
PL 35, 00088 S-Ryhmä, Finland
https://s-kuluttajaneuvonta.fi
Tillverkare
Condite Oy
EAN
6438574489886
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring: torrt och i rumstemperatur
Bruksanvisning
Öppna korken och riv av sigillet. Ta loss locket till korken. Mal ner kryddan genom att hålla i korkens ”krage” och vrida burken medsols.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 051 kJ / 251 kcal |
| Fett | 3,3 g |
| - varav mättat fett | 1,4 g |
| Kolhydrat | 64 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 10,4 g |
| Salt | 0,05 g |
| Fiber | 25,3 g |
| Natrium | 0 g |


