Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Kallrökt hållbar korv med peppar. Starkt smakande metvurst passar utmärkt till exempel som pålägg. Glutenfri. Kraftigt saltad. Svin- och hästköttets…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
fläsk, hästkött, späck, salt, kryddöverdrag 3% (svartpeppar, vitpeppar), dextros, kryddor (koriander, vitlök, ingefära), paprikaextrakt, växtextrakt, antioxidant (E301), konserveringsmedel (E250)
Kontaktuppgifter
SOK, PL 35, 00088 S-ryhmä, https://s-kuluttajaneuvonta.fi
Tillverkare
Huhtahyvät Oy
EAN
6438574013937
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 635 kJ / 392 kcal |
| Fett | 35 g |
| - varav mättat fett | 13 g |
| Kolhydrat | 1 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 19 g |
| Salt | 3,90 g |
| Fiber | 0 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


