Laddar

Information
Information
Coop pepperonipizza med en mjuk pizzabotten, fylld med smakrik tomatsås och pepperoniskivor – ett läckert mellanmålsalternativ. Laktosfri, kraftigt…
Tillverkningsland
Allergener
Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
VETEMJÖL, OST, tomat, pepperoni 8 % [svin- och nötkött (Finland eller Tyskland), salt, dextros, kryddor, aromer, antioxidationsmedel (E 300), konserveringsmedel (E 250)], vatten, vegetabilisk olja (raps, oliv), joderat salt, jäst, VETEKLI, socker, modifierad majsstärkelse, kryddor (chili, svartpeppar, oregano), vitlök.
Kontaktuppgifter
SOK
PL 35, 00088 S-ryhmä, Finland, https://s-kuluttajaneuvonta.fi
Tillverkare
Saarioinen Oy
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Under +6 °C.
Bruksanvisning
Ta ur förpackningen. I mikrovågsugn (800 W) ca 1 min. Airfryer: 200 °C ca 5 min. Produkten har förvarats djupfryst. Får inte frysas ner igen efter upptining.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 204 kJ / 288 kcal |
| Fett | 14 g |
| - varav mättat fett | 5,3 g |
| Kolhydrat | 27 g |
| - varav sockerarter | 1,9 g |
| Protein | 13 g |
| Salt | 1,50 g |
| Fiber | 2,4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


