Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Coop tomat- och mozzarellapizza med en mjuk pizzabotten, fylld med smakrik tomatsås och mozzarellaost – ett läckert mellanmålsalternativ. Låg…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Laktos, Vete
Ingredienser
VETEMJÖL, tomat 32 %, OST, vatten, vegetabilisk olja (raps, oliv), mozzarellaOST 4 % [pastöriserad MJÖLK (EU), salt, syrningskultur], joderat salt, jäst, VETEKLI, socker, citrusfiber, modifierad majsstärkelse, kryddor (svartpeppar, oregano, chili), vitlök.
Kontaktuppgifter
SOK
PL 35, 00088 S-ryhmä, Finland, https://s-kuluttajaneuvonta.fi
Tillverkare
Saarioinen Oy
EAN
6438574632152
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Under +6 °C.
Bruksanvisning
Ta ur förpackningen. I mikrovågsugn (800 W) ca 1 min. Airfryer: 200 °C ca 5 min. Produkten har förvarats djupfryst. Får inte frysas ner igen efter upptining.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 009 kJ / 241 kcal |
| Fett | 9,4 g |
| - varav mättat fett | 3,2 g |
| Kolhydrat | 27 g |
| - varav sockerarter | 2 g |
| Protein | 11 g |
| Salt | 1,10 g |
| Fiber | 2,8 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


