Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Lätt rödbetssallad. Laktosfri, vegansk och glutenfri.
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
konserverad rödbeta 53 % (rödbeta (Finland), ättika, salt, konserveringsmedel (E 211, E 202), sötningsmedel (E 954)), vegansk majonnäsliknande sås (vatten, rybsolja, ättika, socker, solrosolja, modifierad majs- och potatisstärkelse, senap (vatten, socker, SENAPSFRÖN, ättika, joderat salt, rybsolja, färgämne (E 150a), konserveringsmedel (E 211), vitpeppar), joderat salt, konserveringsmedel (E 202, E 211), arom), lök, konserverad gurka (gurka, ättika, salt, socker, konserveringsmedel (E 211, E 202), aromer (bl.a. SENAPSFRÖN), sötningsmedel (E 954))
Kontaktuppgifter
SOK, PL 35, 00088 S-ryhmä, https://s-kuluttajaneuvonta.fi
Tillverkare
Atria Suomi Oy
EAN
6438460879159
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 473 kJ / 114 kcal |
| Fett | 8,1 g |
| - varav mättat fett | 0,7 g |
| Kolhydrat | 9 g |
| - varav sockerarter | 6,2 g |
| Protein | 0,6 g |
| Salt | 0,92 g |
| Fiber | 1,3 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

