Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Coop risdryck kan drickas både kall och varm. Risdryck passar bra till frukost, i desserter eller i en smoothie. Du kan även använda risdryck till…
Tillverkningsland
Tyskland
Ingredienser
Vatten, ris 12 % (Italien), solrosolja, kalciumkarbonat, havssalt, stabiliseringsmedel (E 418), vitamin D, vitamin B12.
Kontaktuppgifter
SOK
PL 35, 00088 S-ryhmä, Finland
https://s-kuluttajaneuvonta.fi
Tillverkare
Mona Sojaland GmbH
EAN
7340191177772
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
FÖRVARING: I rumstemperatur. Öppnad: 4 dagar i kylskåp.
Bruksanvisning
TILLAGNING:
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 207 kJ / 49 kcal |
| Fett | 1 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 10 g |
| - varav sockerarter | 2,6 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,08 g |
| Kalcium | 120 mg |
| Vitamin B12 | 0,4 µg |
| Vitamin D | 0,8 µg |


