Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Rispirog med rågskal. Laktosfri. Uppvärmning: Ta pirogerna ur förpackningen och värm dem i mikrovågsugn (800 W) i cirka 1 min. eller i ugn vid 200C…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Råg, Vete
Ingredienser
vatten, ris (22 %, EU), RÅGMJÖL (11 %), JÄSTBRÖDSVETEMJÖL, rypsolja, VETEMJÖL, joderat salt, SMÖR, dextros, VETEGLUTEN, socker, MJÖLKPROTEIN. 50 % av mjölet som använts vid bakningen är rågmjöl
Kontaktuppgifter
SOK, PL 35, 00088 S-ryhmä, https://s-kuluttajaneuvonta.fi
Tillverkare
Atria Suomi Oy
EAN
6438574091492
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6 °C
Bruksanvisning
Ta ut pirogerna ur förpackningen och värm dem i mikrovågsugn (750 W) i cirka 1 min eller i ugn i 200˚C i cirka 10 min.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 920 kJ / 219 kcal |
| Fett | 7,3 g |
| - varav mättat fett | 1 g |
| Kolhydrat | 32 g |
| - varav sockerarter | 1,3 g |
| Protein | 4,5 g |
| Salt | 0,92 g |
| Fiber | 3,1 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


