Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Regnbågslax-pastasallad. Laktosfri, proteinhaltig.
Odlingsland av regnbågslax: Se koden NO (Norge), SE (Sverige), FI (Finland) eller DK (Danmark)…
Tillverkningsland
Finland
Ursprungsland för huvudråvaran
Norja; Ruotsi; Suomi; Tanska
Allergener
Fiskar, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
Salladsblandning (isbergssallad, issallad och friseesallad), kryddad pasta 20% (durumVETEmjöl, vatten, kryddor (bl.a. paprika, vitlök), rapsolja, salt), gurka, varmrökt REGNBÅGSLAX 17% (REGNBÅGSLAX, salt, rökarom), tomat. Vinegrette 10%: Rapsolja, vitvinsvinäger, socker, honung, vatten, salt, svartpeppar, förtjockningsmedel (E415), konserveringsmedel (E202).
Kontaktuppgifter
SOK
PL 35, 00088 S-ryhmä, Finland
https://s-kuluttajaneuvonta.fi
Tillverkare
Mäkitalon Maistuvat Oy
EAN
6438574354504
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
under + 6 °C
Bruksanvisning
Kan innehålla fiskben.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 537 kJ / 129 kcal |
| Fett | 7,9 g |
| - varav mättat fett | 0,7 g |
| Kolhydrat | 8,4 g |
| - varav sockerarter | 2,3 g |
| Protein | 5,5 g |
| Salt | 0,52 g |
| Fiber | 1 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


