Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Coop sojadryck kan drickas både kall och varm. Sojadrycken kan bl.a. användas till bakning, i pannkakor, till såser och desserter. Smakar även gott…
Tillverkningsland
Tyskland
Ingredienser
Vatten, SOJABÖNOR 7, 5 %, socker, kalciumkarbonat, stabiliseringsmedel (E 418), havssalt, surhetsreglerande medel (E 340), riboflavin, vitamin D, vitamin B12, arom.Sojabönornas ursprung: Se kod vid datummärkningen. AT=Österrike, FR=Frankrike.
Kontaktuppgifter
SOK
PL 35, 00088 S-ryhmä, Finland
https://s-kuluttajaneuvonta.fi
Tillverkare
Mona Sojaland GmbH
EAN
7340191177765
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
FÖRVARING: I rumstemperatur. Öppnad: 4 dagar i kylskåp.
Bruksanvisning
TILLAGNING:
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 177 kJ / 42 kcal |
| Fett | 1,7 g |
| - varav mättat fett | 0,3 g |
| Kolhydrat | 3,3 g |
| - varav sockerarter | 2,5 g |
| Protein | 3,2 g |
| Salt | 0,11 g |
| Kalcium | 120 mg |
| Riboflavin | 0,2 mg |
| Vitamin B12 | 0,4 µg |
| Vitamin D | 0,8 µg |


