Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Tropisk fruktjuice, innehåller bland annat äpple, ananas, persika och mango. Tillverkat med fruktpuré från koncentrat. Med tillsatt vitamin C.…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Äppeljuice* 75 %, ananasjuice* 18 %, persikopuré* 4 %, citronjuice* 2 %, passionsfruktjuice*, mangopuré*, vitamin C. *Från koncentrat. Äpplenas ursprung: Se kod vid Bäst före-datumet. PL=Polen, UA=Ukraina, ES=Spanien, DE=Tyskland, CL=Chile, CN=Kina, TR=Turkiet, HU=Ungern, IT=Italien, FR=Frankrike, GB=Storbritannien, MD=Moldavien, LT=Litauen, AT=Österrike, RO=Rumänien, UZ=Uzbekistan.
Kontaktuppgifter
SOK
PL 35, 00088 S-ryhmä
https://s-kuluttajaneuvonta.fi
Tillverkare
Refresco Finland Oy
EAN
7340191150850
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
FÖRVARING: I rumstemperatur. Öppnad: Ca 4 dagar i kylskåp.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 195 kJ / 46 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 11 g |
| - varav sockerarter | 9,4 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,00 g |
| Fiber | 0 g |
| Vitamin C | 40 mg |

