Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Hållbar korv med vitlök, kallrökt. Glutenfri. Kraftigt saltad.
Köttets ursprung: EU. Svinköttets uppfödnings- och slaktland: se koden i samband med…
Tillverkningsland
Finland
Ursprungsland för huvudråvaran
Alankomaat; Belgia; Espanja; Ruotsi; Saksa; Suomi; Tanska
Ingredienser
svinkött, späck, joderat salt, kryddor (bl.a. vitlök1, 0 %), svinköttprotein, paprikaextrakt, bockhornsklöverextrakt, antioxidationsmedel (E 301), konserveringsmedel (E 250).
Kontaktuppgifter
Huhtahyvät oy
Santamaankatu 2 38700 Kankaanpää
Tillverkare
Huhtahyvät Oy
EAN
6438574550722
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 606 kJ / 385 kcal |
| Fett | 35 g |
| - varav mättat fett | 13 g |
| Kolhydrat | 0 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 19 g |
| Salt | 3,90 g |
| Fiber | 0 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


