Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Torkad, hackad vitlök. Smaken på nymalen vitlök kommer väl fram. Med vitlök kan du krydda kött-, fisk- och grönsaksrätter samt kalla och varma såser.
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
grovmalen, torkad vitlök (Kina)
Kontaktuppgifter
SOK
PL 35, 00088 S-Ryhmä, Finland
https://s-kuluttajaneuvonta.fi
Tillverkare
Condite Oy
EAN
6438574489879
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring: torrt och i rumstemperatur
Bruksanvisning
Öppna korken och riv av sigillet. Ta loss locket till korken. Mal ner kryddan genom att hålla i korkens ”krage” och vrida burken medsols.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 390 kJ / 332 kcal |
| Fett | 0,8 g |
| - varav mättat fett | 0,1 g |
| Kolhydrat | 72,7 g |
| - varav sockerarter | 2,4 g |
| Protein | 16,8 g |
| Salt | 0,07 g |
| Fiber | 9,9 g |
| Natrium | 0 g |

