Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Smörgåspickels ger smak och saftighet till smörgåsar och smörgåstårtor. Laktosfri och glutenfri.
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Senap
Ingredienser
rybs- och rapsolja (rybs och raps: EU), vatten, gurka, socker, ättika, morot, modifierad stärkelse (majs, potatis), tomat, joderat salt, SENAPSFRÖ, lök, blomkål, ÄGGULEPULVER (från frigående höns inomhus), surhetsreglerande medel (E 270, E 327), förtjockningsmedel (E 415, E 412), konserveringsmedel (E 211, E 202), aromer, salt, kryddor (dill, gurkmeja), dextros, färg (E 160a), antioxidationsmedel (E 385).
Kontaktuppgifter
SOK
PL 35, 00088 S-ryhmä, Finland
https://s-kanava.fi/palaute
Tillverkare
Oy Lunden Ab Jalostaja
EAN
6438574401536
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras oöppnad i rumstemperatur, öppnad i kylskåp.
Bruksanvisning
Omskakas
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 885 kJ / 457 kcal |
| Fett | 47 g |
| - varav mättat fett | 2,7 g |
| Kolhydrat | 8,8 g |
| - varav sockerarter | 6,5 g |
| Protein | 0,4 g |
| Salt | 1,10 g |
| Fiber | 0,1 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

