Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Sköljd och användningsklar mâchesallad. Förvaras svalt, helst i kylskåp.
Ursprungsland anges vid datumet: Danmark, Italien eller Frankrike.
Tillverkningsland
Sverige
Ingredienser
Vintersallad.
Kontaktuppgifter
Suomen Osuuskauppojen Keskuskunta
SOK, PL 35, 00088 S-ryhmä
https://s-kuluttajaneuvonta.fi
Tillverkare
Salico Oy
EAN
6438574409969
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring +2 - 6 °C
Bruksanvisning
Färdig för användning.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 80 kJ / 19 kcal |
| Fett | 0,5 g |
| - varav mättat fett | 0,1 g |
| Kolhydrat | 0,8 g |
| - varav sockerarter | 0,5 g |
| Protein | 2,6 g |
| Salt | 0,01 g |
| Fiber | 1,8 g |
| Natrium | 0 g |
Plats i butiken
Plats i butiken
Butik: Prisma Kaari KannelmäkiHylla: Hedelmät vihannekset Prisma Kaari Kannelmäki butikens adress och öppettider

