Laddar

Danerolles Chocolate croissant chokladcroissant färdig att gräddas 4st/265g
Alla Danerolles produkterInformation
Information
Läckra hembakade chokladcroissanter snabbt och enkelt med Danerolles! Den praktiska förpackningen innehåller färdiga, smakrika chokladbitar, vilket…
Tillverkningsland
Allergener
Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
Ingredienser: deg 90, 57 %: VETEMJÖL, margarin (vegetabiliska fetter och oljor (palm, raps), vatten, emulgeringsmedel: mono- och diglycerider av fettsyror, salt, syror: citronsyra), vatten, socker, VETEGLUTEN, dextros, jäsmedel (glukono-delta-lakton, kaliumkarbonater, difosfater), etylalkohol*, salt, förtjockningsmedel: xantangummi, arom, stabiliseringsmedel: magnesiumklorid, färgämne: karotener, mjölbehandlingsmedel: askorbinsyra. *Avdunstar vid bakning. KAN INNEHÅLLA MJÖLK.
Kontaktuppgifter
Danerolles B.V.
Postbus 70346 1007 KH Amsterdam NEDERLAND, PAYS-BAS
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Sista förbrukningsdag: se botten. Ät inte rå. Använd hela innehållet efter öppnandet. Får inte frysas. Max 7°C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 552 kJ / 371 kcal |
| Fett | 19 g |
| - varav mättat fett | 10 g |
| Kolhydrat | 40 g |
| - varav sockerarter | 13 g |
| Protein | 6,5 g |
| Salt | 1,30 g |
| Fiber | 2,3 g |
| Näringsdeklaration | 1 st |
|---|---|
| Energi | 1 029 kJ / 246 kcal |
| Fett | 13 g |
| - varav mättat fett | 6,7 g |
| Kolhydrat | 27 g |
| - varav sockerarter | 8,6 g |
| Protein | 4,3 g |
| Salt | 0,86 g |
| Fiber | 1,5 g |


