Laddar

Danerolles Cinnamon croissant kanelcroissant färdig att gräddas 4st/265g
Alla Danerolles produkterInformation
Information
Läckra hembakade kanelcroissanter snabbt och enkelt med Danerolles! Den praktiska förpackningen innehåller färdig kanel- och sockerblandning, gör…
Tillverkningsland
Allergener
Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
Ingredienser: deg 90, 23 %: VETEMJÖL, margarin (vegetabiliska fetter och oljor (palm, raps), vatten, emulgeringsmedel: mono- och diglycerider av fettsyror, salt, syror: citronsyra), vatten, socker, VETEGLUTEN, dextros, jäsmedel (glukono-delta-lakton, kaliumkarbonater, difosfater), etylalkohol*, salt, förtjockningsmedel: xantangummi, arom, stabiliseringsmedel: magnesiumklorid, färgämne: karotener, mjölbehandlingsmedel: askorbinsyra. *Avdunstar vid bakning. KAN INNEHÅLLA MJÖLK
Kontaktuppgifter
Danerolles B.V.
Postbus 70346 1007 KH Amsterdam NEDERLAND, PAYS-BAS
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Sista förbrukningsdag: se botten. Ät inte rå. Använd hela innehållet efter öppnandet. Får inte frysas. Max 7°C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 510 kJ / 361 kcal |
| Fett | 16 g |
| - varav mättat fett | 8,6 g |
| Kolhydrat | 44 g |
| - varav sockerarter | 17 g |
| Protein | 6 g |
| Salt | 1,30 g |
| Fiber | 1,9 g |
| Näringsdeklaration | 1 st |
|---|---|
| Energi | 1 004 kJ / 240 kcal |
| Fett | 11 g |
| - varav mättat fett | 5,7 g |
| Kolhydrat | 29 g |
| - varav sockerarter | 11 g |
| Protein | 4 g |
| Salt | 0,86 g |
| Fiber | 1,3 g |


