Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Danone Activia Yoghurt med persika Utan tillsatt socker 0% fett 4 x 125 g
Alla Activia produkterUngefär2,35 €
Vertailuhinta 4,70 €/kg
Information
Information
Activia Persika utan tillsatt socker* och 0% fett har en härligt krämig konsistens, god smak och läckra bitar av persika. Den passar lika bra till…
Tillverkningsland
Polen
Allergener
Ägg, Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten
Ingredienser
pastöriserad skumMJÖLK, persika 7, 5%, MJÖLKprotein, skumMJÖLKpulver, modifierad stärkelse, morot-pumpakoncentrat, naturliga aromer, förtjockningsmedel (pektiner), surhetsreglerande medel (natriumcitrater, mjölksyra), sötningsmedel (acesulfam K, sukralos), yoghurtkultur, Bifidobacterium lactis (ACTIREGULARIS®). Kan innehålla spår av ägg och spannmål som innehåller gluten.
Kontaktuppgifter
Danone Oy
Siltasaarenkatu 8-10, 00530 Helsinki
EAN
7350000553628
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras vid högst +8°C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 194 kJ / 46 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 6,6 g |
| - varav sockerarter | 6,1 g |
| Protein | 4,6 g |
| Salt | 0,16 g |
| Kalcium | 163 mg |
| Fiber | 0,2 g |


