Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Uusi
Danone Activia Drickyoghurt Blåbär, 300g
Alla Danone Activia produkterUngefär1,35 €
Vertailuhinta 4,50 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
ACTIVIA drickyoghurt i den klassiska smaken blåbär. Den smakar inte bara gott utan har dessutom fermenterats med bakteriestammen ActiRegularis®.
-…
Tillverkningsland
Polen
Allergener
Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten
Ingredienser
Pastöriserad skumMJÖLK, socker, rekonstituerad vasslepermeat (MJÖLK), GRÄDDE, blåbär 2 %, citrusfiber, naturlig arom, MJÖLKproteiner, yoghurtkultur, Bifidobacterium lactis (ACTIREGULARIS®). Kan innehålla spår av spannmål som innehåller gluten kornprodukter.
Kontaktuppgifter
Danone Oy
Siltasaarenkatu 8-10, 00530 Helsinki
EAN
7350000553505
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras vid högst +6 °C
Bruksanvisning
För bästa resultat ska produkten vara kylskåpskall.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 263 kJ / 62 kcal |
| Fett | 1,2 g |
| - varav mättat fett | 0,8 g |
| Kolhydrat | 9,9 g |
| - varav sockerarter | 9,9 g |
| Protein | 2,8 g |
| Salt | 0,11 g |
| Kalcium | 105 mg |
| Fiber | 0,2 g |


