Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Danone Activia Mix&Go Granola Röda bär & chia frö 165g
Alla Danone produkterUngefär1,55 €
Vertailuhinta 9,39 €/kg
Information
Information
Ge dig själv en bra start på dagen med ACTIVIA Mix & Go Granola Röda bär och chiafrön: Activias unika krämighet kombinerad med krispigheten av…
Tillverkningsland
Polen
Allergener
Mjölk, Nöt, Sesamfrön, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Sojabönor
Ingredienser
Pastöriserad skumMJÖLK, MJÖLKprotein, HAVREgryn 6, 4%, socker, GRÄDDE, oligofruktos (kostfiber), enkornsVETE 0, 7%, solrosolja, chiafrön 0, 5%, flingor 0, 5% (ris, HAVREmjöl, VETEgrodd, KORNmalt, salt), VETEmjöl, frystorkade hallon 0, 4%, frystorkade jordgubbar 0, 2%, salt, yoghurtkultur, Bifidobacterium lactis (ACTIREGULARIS®). Kan innehålla spår av soja, nötter, sesamfrön och andra spannmål.
Kontaktuppgifter
Danone Oy
Siltasaarenkatu 8-10, 00530 Helsinki
EAN
7350000553635
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Öppnad förpackning förvaras i kylskåp.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 469 kJ / 111 kcal |
| Fett | 2,6 g |
| - varav mättat fett | 1 g |
| Kolhydrat | 15 g |
| - varav sockerarter | 9,8 g |
| Protein | 5,8 g |
| Salt | 0,16 g |
| Kalcium | 120 mg |
| Fiber | 1,8 g |


