Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Danone YoPro drickyoghurt, högt proteininnehåll, med persika och passionfrukt, laktosfri 300g
Alla Danone produkterUngefär1,95 €
Vertailuhinta 6,50 €/kg
Information
Information
Prova YoPRO Persika & Passionsfrukt Protein-drickyoghurt berikad med magnesium och vitamin B9! YoPRO är designad med sportälskare i åtanke,…
Tillverkningsland
Spanien, Polen
Allergener
Mjölk
Ingredienser
pastöriserad skumMJÖLK, VASSLEprotein, persikapuré (0, 4%), modifierad stärkelse magnesium, passionsfrukttpuré (0, 1%), laktas, aromer, förtjockningsmedel (pektiner), yoghurtkultur, sötningsmedel (acesulfam K, sukralos), surhetsreglerande medel (natriumcitrat, citronsyra), folsyra), naturliga aromer, yoghurtkultur.
Kontaktuppgifter
Danone Oy
Siltasaarenkatu 8-10, 00530 Helsinki
EAN
7350000552737
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras under +8 °C
Bruksanvisning
För bästa resultat ska produkten vara kylskåpskall.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 253 kJ / 60 kcal |
| Fett | 0,4 g |
| - varav mättat fett | 0,3 g |
| Kolhydrat | 5,6 g |
| - varav sockerarter | 5,2 g |
| Protein | 8,3 g |
| Salt | 0,17 g |
| Kalcium | 175 mg |
| Fiber | 0 g |
| Foolihappo | 30 µg |
| Magnesium | 56,3 mg |


