Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Del Monte persika-mango-passionsfruktsnektar 1l
Alla Del Monte produkterUngefär2,45 €
Vertailuhinta 2,45 €/l
Information
Information
Del Monte Peach-Mango-Passion Fruit Nectar är en oemotståndligt exotisk juice som är rik på C-vitamin.
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Vatten, persikojuice från koncentrat (32, 5 %), mangopuré (5 %), socker, passionsfruktjuice från koncentrat (3, 7 %), vitamin C.
Kontaktuppgifter
Del Monte (Holland) B.V.
Klappolder 170 2665MP, Bleiswijk, Netherlands KVK 290 36144
eu.https://freshdelmonte.com
Tillverkare
Refresco Finland Oy
Suurahontie 1, 70460 Kuopio
EAN
8721098932289
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras oöppnad i rumstemperatur, öppnad i kylskåp 3 dagar.
Bruksanvisning
Omskakas. Servera väl kyld.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 ml |
|---|---|
| Energi | 162 kJ / 38 kcal |
| Fett | 0,5 g |
| - varav mättat fett | 0,1 g |
| Kolhydrat | 8,7 g |
| - varav sockerarter | 7,9 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 0,01 g |
| Fiber | 0,7 g |
| Vitamin C | 40 mg |

