Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Den läckra rotsaks-potatismosen får sin vackra färg från morot, och dess smak kompletteras av t. ex. palsternacka och finskt smör. Smakrik…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
Potatis, vatten, morot, laktosfri vispGRÄDDE, palsternacka, laktosfritt SMÖR, salt med jod. Innehåller rotfrukter 7 %.
Kontaktuppgifter
Delitalo Oy
https://www.delitalo.fi
EAN
2005763300006
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Under +6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 404 kJ / 96 kcal |
| Fett | 5,6 g |
| - varav mättat fett | 3,3 g |
| Kolhydrat | 9,6 g |
| - varav sockerarter | 1,7 g |
| Protein | 1,3 g |
| Salt | 1,00 g |
| Fiber | 1,3 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |
Plats i butiken
Plats i butiken
Butik: Prisma Kaari KannelmäkiHylla: Palvelutiski Prisma Kaari Kannelmäki butikens adress och öppettider

