Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Traditionell kållåda av kål, köttfärs och ris.
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
Kål, nöt- och griskött 20 % (Finland), ris, laktosfri GRÄDDE, sirap, lök, laktosfritt SMÖR, salt med jod, köttbuljongpulver [majsproteinhydrolysat, salt, aromer, socker, nötköttsextrakt, maltodextrin, rapsolja, morotsextrakt, libbsticka, färg (E 150c)], kryddor (vitlök, vitpeppar), karamelliserad socker.
Kontaktuppgifter
Delitalo Oy
https://www.delitalo.fi
EAN
2001361800009
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Under +6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 617 kJ / 147 kcal |
| Fett | 7,8 g |
| - varav mättat fett | 4,1 g |
| Kolhydrat | 13 g |
| - varav sockerarter | 7,8 g |
| Protein | 5 g |
| Salt | 0,83 g |
| Fiber | 1,7 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |
Plats i butiken
Plats i butiken
Butik: Prisma Kaari KannelmäkiHylla: Palvelutiski Prisma Kaari Kannelmäki butikens adress och öppettider

