Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Läcker handgjord paj, som är fylld med äkta fetaost och spenat samt vispgrädde.
Tillverkningsland
Estland
Allergener
Ägg, Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Havre, Laktos, Vete
Ingredienser
Pirogdeg [laktosfritt SMÖR, VETEmjöl, laktosfri kvarg (MJÖLK, syrningskultur), HAVREkli, socker, VETEGLUTEN, jäsningmedel (E 500ii, E450i, stärkelse), salt], laktosfri vispGRÄDDE, spenat 16 %, ÄGG, OST, fetaOST 13 % (får- och getMJÖLK, salt, löpe, syrakultur), lök, potatismjöl, vitlök, salt med jod, svartpeppar.
Kontaktuppgifter
Delitalo Oy
https://www.delitalo.fi
EAN
2008240200004
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Under +6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 050 kJ / 251 kcal |
| Fett | 19 g |
| - varav mättat fett | 10 g |
| Kolhydrat | 10 g |
| - varav sockerarter | 2 g |
| Protein | 10 g |
| Salt | 1,20 g |
| Fiber | 1 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |
Plats i butiken
Plats i butiken
Butik: Prisma Kaari KannelmäkiHylla: Palvelutiski Prisma Kaari Kannelmäki butikens adress och öppettider


