Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Fräsch kålsallad med paprika, toppad med Dennis klassiska dressing. Salladen, gjord av äkta råvaror, ger fräschör och smak till rätten – den perfekta…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Senap
Ingredienser
Kål, sås (vatten, växtolja (raps/ryps), invertsockersirap, rödvinsvinäger, socker, salt, kryddor (vitpeppar, vitlök, paprika, körvel), antioxidationsmedel (E300), SENAPSFRÖ, ättika, modifierad stärkelse (potatis, majs), förtjockningsmedel (E415, E412), surhetsreglerande medel (E500, E330), konserveringsmedel (E202), kryddextrakt (gurkmeja)), paprika.
Kontaktuppgifter
Oy Lundén Ab Jalostaja
Pansiontie 45, 20210 Turku
kuluttajapalvelu@jalostaja.fi
EAN
6409538776908
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras under +6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 570 kJ / 137 kcal |
| Fett | 11 g |
| - varav mättat fett | 0,8 g |
| Kolhydrat | 7,7 g |
| - varav sockerarter | 7,3 g |
| Protein | 0,9 g |
| Salt | 0,64 g |
| Fiber | 0,4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

