Laddar

Dennis Polpette con salsa pepperone spagetti 310g
Alla Dennis produkterInformation
Information
Spaghetti med köttbullar och kryddig pepperoni-marinarasås. Rucola och ostflarn som krona. Italiensk mysmat med äkta ingredienser. Buonissimo!
Tillverkningsland
Allergener
Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Sojabönor, Selleri, Senap, Vete
Ingredienser
spagetti 21 % (durumVETEmjöl, vatten, kan innehålla ÄGG), vatten, köttbullar 19 % (griskött 70 %, vatten, ströbröd (inkl. VETE), SOJAprotein, lök, VASSLEPULVER, salt, aromer, socker, kryddor, hydrolyserat vegetabiliskt protein, kan innehålla SELLERI och SENAP), tomatpuré 17 % (tomat, salt, surhetsreglerande medel (E330)), pepperoni 5 % (griskött, späck, salt, kryddor, aromer, antioxidationsmedel (E301), paprikaextrakt, konserveringsmedel (E250)), lök, rapsolja, ost 2 % (MJÖLK, salt, stärkelse, syrningskultur, löpe), tomatpasta (tomat, salt), ruccola 1 %, vitlök, basilika, salt, chili.
Kontaktuppgifter
Lunden Food OÜ
Vahe tee 16, Loo, Jõelähtme, 74201 Harjumaa, Estonia
010 3207878, kuluttajapalvelu@denniksen.fi
Tillverkare
Lunden Food OÜ
Vahe tee 16, Loo, Jõelähtme, 74201 Harjumaa, Estonia
010 3207878, kuluttajapalvelu@denniksen.fi
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 832 kJ / 198 kcal |
| Fett | 10 g |
| - varav mättat fett | 1,4 g |
| Kolhydrat | 19 g |
| - varav sockerarter | 4 g |
| Protein | 8,6 g |
| Salt | 1,10 g |
| Fiber | 1 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 1 g |


