Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Energigel med colasmak. Gelerna med fräsch smak används vid träning för att fylla på kroppens kolhydratdepåer och upprätthålla prestationsförmågan…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Maltodextrin (Frankrike), vatten, fruktos, surhetsreglerande medel (citronsyra, natriumcitrat, askorbinsyra), salt, magnesiumkarbonat, koffein, kaliumklorid, konserveringsmedel (kaliumsorbat), aromer (citron, cola)
Kontaktuppgifter
Oriola Finland Oy
PL 8, 02101 Espoo
https://www.dexal.fi
EAN
6409943800380
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Bruksanvisning
Inta en påse gel med cirka 20 minuters mellanrum under långvarig fysisk aktivitet. Rekommenderas att inta omedelbart före och efter träning. Drick vatten eller sportdryck med energigelen. Använd högst 3 portioner per dag. Hög koffeinhalt (100mg/100ml). Rekommenderas inte för barn och gravida eller ammande kvinnor.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 1 st |
|---|---|
| Energi | 284 kJ / 67 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 17 g |
| - varav sockerarter | 6 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,39 g |
| Kofeiini | 30 mg |
| Natrium | 0,2 g |

