Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Dexal Energigel hallon-jordgubbe+koffein 30g
Alla Dexal produkterUngefär1,09 €
Vertailuhinta 36,33 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Dexal energigelens kolhydrater hjälper till att fylla på tomma glykogenlager. Mineralerna hjälper till att upprätthålla prestationen genom att stödja…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
maltodextrin, vatten, fruktos, surhetsreglerande medel (citronsyra), salt, natriumcitrat, magnesiumkarbonat, koffein, kaliumklorid, askorbinsyra, aromer (hallon, jordgubb), konserveringsmedel (kaliumsorbat).
Kontaktuppgifter
Oriola Finland Oy
PL 8, 02101 Espoo
https://www.dexal.fi
EAN
6409943801097
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Bruksanvisning
Inta under långvarig fysisk aktivitet en påse gel med cirka 20 minuters mellanrum. Rekommenderas att inta just före och omedelbart efter träning. Använd högst 3 portioner per dag. Rekommenderas inte för barn, gravida eller koffeinkänsliga personer.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 1 st |
|---|---|
| Energi | 284 kJ / 67 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 17 g |
| - varav sockerarter | 6 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,39 g |
| Kofeiini | 30 mg |
| Kalium | 16 mg |
| Magnesium | 25 mg |
| Natrium | 157 mg |

