Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Dole Tropical Gold Ananas tidbits-bitar i ananasjuice 227/139g
Alla Dole produkterUngefär1,54 €
Vertailuhinta 11,08 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Dole Tropical Gold är en naturligt sötare ananassort, som innehåller rikligt med C-vitamin. Fräscha, mogna och läckra ananasbitar som konserv, alltid…
Tillverkningsland
Filippinerna
Ingredienser
Ananas, ananasjuice.
Kontaktuppgifter
Lejos Oy
Keilaranta 10 E, 02150 Espoo
asiakaspalaute@lejos.fi, 0207 413 800
EAN
0038900014834
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Efter öppnandet, förvara innehållet i kylskåp i glass eller plastbehållare.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 256 kJ / 61 kcal |
| Fett | 0,1 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 14 g |
| - varav sockerarter | 12 g |
| Protein | 0,4 g |
| Salt | 0,10 g |
| Fiber | 1,1 g |
| Vitamin C | 32,9 mg |

