Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Dole Tropical Gold små ananasbitar i ananasjuice till pizzas och tacos 3-pack 3x227/139g
Alla Dole produkterUngefär4,57 €
Vertailuhinta 10,96 €/kg
Information
Information
Dole Tropical Gold är en naturligt sötare ananassort, som innehåller rikligt med C-vitamin. Den är mogen, fräsch och läcker konserv, alltid plockad…
Tillverkningsland
Filippinerna
Ingredienser
Ananas, ananasjuice.
Kontaktuppgifter
Lejos Oy
Keilaranta 10 E, 02150 Espoo
asiakaspalaute@lejos.fi, https://www.lejos.fi, 0207413800
EAN
0038900014803
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Efter öppning ska innehållet förvaras i kylskåp i en glas- eller plastbehållare och konsumeras inom 5 dagar.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 243 kJ / 58 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 13 g |
| - varav sockerarter | 12 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,00 g |
| Fiber | 1 g |
| Vitamin C | 32,9 mg |

