Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

ED HydratED Blue Raspberry energidryck 0,5l
Alla ED produkterUngefär2,15 €
Vertailuhinta 3,90 €/l
Inkluderar pant 0,20 €Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
ED Hydrated Blue Raspberry är en helt ny slags energidryck: en vätsketillförande energidryck som innehåller elektrolyter.
ED Hydrated Blue Raspberry…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
vatten, glukos, socker, koldioxid, surhetsreglerande medel (E330, E331), koffein, magnesiumcitrat, konserveringsmedel (E202), sötningsmedel (E950, E955), vitaminer (pantotensyra, B6, biotin, B12), naturlig arom, färgämne (E133).
Kontaktuppgifter
Oy Hartwall Ab
PL 44, 15101 Lahti
EAN
6413600365624
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 ml |
|---|---|
| Energi | 89 kJ / 21 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 4,9 g |
| - varav sockerarter | 4,9 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,12 g |
| Biotin | 0 mg |
| Magnesium | 28,4 mg |
| Pantotensyra | 0,9 mg |
| Vitamin B12 | 0,4 µg |
| Vitamin B6 | 0,2 mg |

