Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

ED Lemon No Sugar Energidryck 0,5 l
Alla ED produkterUngefär2,05 €
Vertailuhinta 3,70 €/l
Inkluderar pant 0,20 €Information
Information
ED Lemon No Sugar är en sockerfri, fräsch, välsmakande och vitaminiserad energidryck, vars uppiggande smak är en kombination av citron och…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Vatten, surhetsreglerande medel (E330, E331), koldioxid, taurin (400 mg/dl), aromer, sötningsmedel (aspartam, E950), koffein, vitaminer (niacin, pantotensyra, B6, B2, B12), konserveringsmedel (E211), guaranaextrakt, färgämne (E150d).
Kontaktuppgifter
Oy Hartwall Ab
PL 44, 15101 Lahti
EAN
6413600216599
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 ml |
|---|---|
| Energi | 10 kJ / 2 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 0 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,00 g |
| Niacin | 8 mg |
| Pantotensyra | 2 mg |
| Riboflavin | 0,6 mg |
| Vitamin B12 | 2 µg |
| Vitamin B6 | 2 mg |

