Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

ED Original Energidryck 0,5 l
Alla ED produkterUngefär2,19 €
Vertailuhinta 3,98 €/l
Inkluderar pant 0,20 €Information
Information
ED Energy Drink är en klassisk vitaminiserad koffein- och taurinhaltig energidryck. En fräsch ED är uppiggande och hjälper dig att fokusera när du…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
vatten, socker, koldioxid, taurin (400 mg/100 ml), surhetsreglerande medel (E330, E331), aromer, koffein, konserveringsmedel (E211), vitaminer (niacin, B5, B6, B2, B12), guaranaxtrakt, färgämne (E150d).
Kontaktuppgifter
Oy Hartwall Ab
PL 44, 15101 Lahti
EAN
6413600014812
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 ml |
|---|---|
| Energi | 187 kJ / 45 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 10,6 g |
| - varav sockerarter | 10,6 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,17 g |
| Niacin | 8 mg |
| Pantotensyra | 2 mg |
| Riboflavin | 0,6 mg |
| Vitamin B12 | 2 µg |
| Vitamin B6 | 2 mg |

