Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

ED Raspberry No Sugar 0,5l
Alla ED produkterUngefär2,05 €
Vertailuhinta 3,70 €/l
Inkluderar pant 0,20 €Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
ED Raspberry No Sugar är en fräsch nyhet för sommaren 2026: en läcker, sockerfri energidryck med smak av hallon.
Energidrycken med smak av hallon…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Vatten, surhetsreglerande medel (E330, E331), koldioxid, arom, koffein, sötningsmedel (E950, E955), konserveringsmedel (E211), vitaminer (pantotensyra, B6, biotin, B12).
Kontaktuppgifter
Oy Hartwall Ab
PL 44, 15101 Lahti
EAN
6413600365068
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 ml |
|---|---|
| Energi | 7 kJ / 2 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 0 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,12 g |
| Biotin | 0 mg |
| Pantotensyra | 0,9 mg |
| Vitamin B12 | 0,4 µg |
| Vitamin B6 | 0,2 mg |

