Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Ekströms Extra Prima jordgubbskräm 1l
Tillverkningsland
Sverige
Ingredienser
Vatten, jordgubbar, socker, modifierad potatisstärkelse, förtjockningsmedel (pektin, guarkärnmjöl), svartvinbärsjuice, syra (citronsyra), vitamin C. Innehåller 20 % jordgubbar.
Kontaktuppgifter
Orkla Suomi Finland Oy Ab
PL 683, 20361 Turku
https://www.orkla.fi/kuluttajapalvelu/
EAN
7310470264080
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Öppnad förpackning håller i kylskåp 4-5 dagar.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 380 kJ / 85 kcal |
| Fett | 0,5 g |
| - varav mättat fett | 0,1 g |
| Kolhydrat | 20 g |
| - varav sockerarter | 17 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 0,00 g |
| Fiber | 0,4 g |
| Natrium | 0 g |
| Vitamin C | 53 mg |

