Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Elixi Chiafrökross är i hemland kallpressad produkt. Chiafrökross innehåller rikligt med kostfiber, protein och omega-3.
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Chia frö kross.
Kontaktuppgifter
Elixi Oil Oy
Joensuuntie 49 31400 SOMERO
EAN
6417972809762
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 774 kJ / 421 kcal |
| Fett | 13,8 g |
| - varav mättat fett | 1,5 g |
| Kolhydrat | 45,2 g |
| - varav sockerarter | 0,9 g |
| Protein | 29,2 g |
| Salt | 0,94 g |
| Kalcium | 610 mg |
| Järn | 17 mg |
| Fiber | 44 g |
| Magnesium | 300 mg |

