Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Ella's Kitchen Majs morot majsstick EKOLOGISK 16g
Alla Ella´s Kitchen produkterUngefär1,45 €
Vertailuhinta 90,63 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Ella's Kitchen Majs + Morot ekologiska majsstickor är en skojig + läcker fingermat för lekande och lärande barn från 7 månaders ålder framåt.…
Tillverkningsland
Storbritannien
Allergener
Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Sojabönor
Ingredienser
72% majsmjöl*, 14% solrosolja*, 9% torkade majs*, 4% torkade morötter*, 1% rismjöl, <1% torkade purjolök*, <1% tiamin (B1-vitamin) *=ekologisk
Kontaktuppgifter
Lejos Oy
Keilaranta 10 E, 01250 Espoo
https://www.lejos.fi, +358 207 413 800, asiakaspalaute@lejos.fi
EAN
5060503502284
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvara mig torrt och svalt. Du kan återsluta påsen med klistret för att hålla mig krispig!
Bruksanvisning
Ej lämplig för barn under 7 månader.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 739 kJ / 414 kcal |
| Fett | 15 g |
| - varav mättat fett | 1,4 g |
| Kolhydrat | 61 g |
| - varav sockerarter | 1,6 g |
| Protein | 6,5 g |
| Salt | 0,01 g |
| Fiber | 4,6 g |
| Natrium | 0 g |
| Tiamin | 0,8 µg |

