Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Ella's Kitchen Jorgubb-banan majspuffar för barn EKOLOGISKA 20g
Alla Ella´s Kitchen produkterUngefär1,89 €
Vertailuhinta 94,50 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Ella's Kitchen ekologiska majspuffar med smak av jordgubb och banan. Passar små barn från 6 månaders ålder. Precis rätt storlek och form för att öva…
Tillverkningsland
Storbritannien
Allergener
Mjölk, Sojabönor, Vete
Ingredienser
75% majsmjöl*, 8% solrosolja*, 8% torkade bananer*, 3% torkade jordgubbar*, <1% torkade hallon*, <1% VETEkli*, <0, 1% tiamin (Vitamin B1). *=ekologisk
Kontaktuppgifter
Lejos Oy
Keilaranta 10 E, 02150 Espoo
+358 20 741 3800, https://www.lejos.fi, asiakaspalaute@lejos.fi
EAN
5060107338296
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvara mig torrt och svalt. Du kan återsluta påsen med klistret för att hålla mig krispig!
Bruksanvisning
Inte lämplig för barn under 6 mån.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 749 kJ / 416 kcal |
| Fett | 13,8 g |
| - varav mättat fett | 1,6 g |
| Kolhydrat | 66,2 g |
| - varav sockerarter | 7,4 g |
| Protein | 6,5 g |
| Salt | 0,01 g |
| Fiber | 0,5 g |
| Tiamin | 0,8 mg |

