Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Ella's Kitchen Tomat-basilika majssticka EKOLOGISK 16g
Alla Ella´s Kitchen produkterUngefär1,45 €
Vertailuhinta 90,63 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Ekologiska tomat- basilika majspinnar, för barn 7+ månader Hej, jag är ekologisk tomat + basilika majspinna. Jag är en rolig + god finger mat gjord…
Tillverkningsland
Storbritannien
Allergener
Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Sojabönor, Vete
Ingredienser
70% majsmjöl*, 14% solrosolja*, 8% tomater*, 4% rismjöl*, 2% torkade äpplen*, 1% torkade morötter*, <0, 1% torkad basilika*, <1% torkade purjolökar*, <0, 1% tiamin (vitamin B1). *=ekologisk
Kontaktuppgifter
Lejos Oy
Keilaranta 10 E, 02150 Espoo
asiakaspalaute@lejos.fi, https://www.lejos.fi, 0207 413 800
EAN
5060503505087
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvara mig torrt och svalt. Du kan återsluta påsen med klistret för att hålla mig krispig!
Bruksanvisning
Ej lämplig för barn under 7 månader.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 743 kJ / 416 kcal |
| Fett | 15,6 g |
| - varav mättat fett | 1,5 g |
| Kolhydrat | 58,3 g |
| - varav sockerarter | 6,9 g |
| Protein | 7,4 g |
| Salt | 0,02 g |
| Fiber | 5,9 g |
| Tiamin | 0,8 mg |

