Laddar

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Ostkaka föddes ur en stark vision att utveckla något oöverträffat gott av finska råvaror.
Vår mästerkonditor valde endast de bästa inhemska…
Tillverkningsland
Allergener
Ägg, Mjölk, Nöt, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Sojabönor, Havre, Mandlar, Hasselnötter, Pistagenöt, Vete
Ingredienser
Laktosfri GRÄDDE, laktosfri färskost (14%) (av pastöriserad MJÖLK), vatten, socker, HAVRE (flingor, mjöl), härdat vegetabiliskt fett (palm, solros, kokos), vegetabiliskt olja (shea, canola), cocoa powder, laktosfri SMÖR, glukossirap, ÄGG, laktosfri MJÖLKPULVER, cocoa mass, cocoa butter, gelatin (nöt), MJÖLKPROTEIN, emulgeringsmedel (E472e, E475, SOJALECITIN), sockerrörsmelass, förtjockningsmedel (E440, E463), fuktighetsbevarande medel (E422), jäsningsmedel (E500), salt, surhetsreglerande medel (E330, E575), konserveringsmedel (E202), färg (E160a) och aromer (bl. a vanilj, vanillin). Produkten innehåller 2% av mörk choklad. Kan Innehålla spår av vete och nöt.
Kontaktuppgifter
Elonen Oy Leipomo
Patalahdenkatu 1
https://www.elonen.fi
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring under +6°C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 380 kJ / 332 kcal |
| Fett | 26 g |
| - varav mättat fett | 16 g |
| Kolhydrat | 20 g |
| - varav sockerarter | 15 g |
| Protein | 3,6 g |
| Salt | 0,30 g |
| Fiber | 1,6 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


